MONTBLANC TIMEWALKER – Inspirowany osiągnięciami

Zainspirowany osiągnięciami

Nowa kolekcja TimeWalker przypomina nam złotą erę klasycznych wyścigów – kiedy droga do chwały była pełna determinacji, odwagi i innowacji. Profesjonalny czasomierz nie był wyjątkiem. Minerva, obecnie Montblanc Manufacture, była jedną z nielicznych, które nadały tempo dzięki przełomowym profesjonalnym chronografom.

Chronograf jest ikoną sportowej rywalizacji oraz wartości fair play, napędza zarówno współzawodnictwo jak i ambicję. Inspirujące zegarki Minerwy były świadkami największych momentów historii sportów motorowych, ucieleśniających ducha wyścigów w czasach, gdy powstawały legendy. TimeWalker kontynuuje to dziedzictwo.

Precyzja określa cienką linię między chwałą, a porażką

Nowo opracowane potrójnie składane zapięcie zapewnia najwyższą elastyczność i wygodę. Paski mają asymetryczne otwory w stylu klasycznych rękawic wyścigowych. Wewnętrzna strona paska gumowego ma specjalnie przygotowaną teksturę dla uzyskania lepszej oddychalności i przyczepności do nadgarstka, utrzymując zegarek na miejscu przy każdym obrocie kierownicy.

Kształtując historię czasu wykonania w sposób, w jaki niewielu innych to zrobiło, Minerva zbudowała reputację innowacyjności i jakości dzięki wielu patentom i obecności na jednych z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych na świecie. W hołdzie niezwykłemu dziedzictwu Minerwy, nowa kolekcja TimeWalker dumnie wskrzesi i umocni profesjonalne czasomierze ze złotej ery wyścigów.

Chwała nie czeka na nikogo

Im większa przeszkoda, tym bardziej cieszymy się z jej pokonania. Prawdziwa chwała leży w najtrudniejszych zwycięstwach tych, które trwają całe życie w determinacji i skupieniu. Kolekcja TimeWalker celebruje to podejście zarówno na torze, jak i poza nim.

Prawdziwy zawodnik swój najlepszy czas widzi jako wyzwanie by następnym razem być jeszcze lepszym. Ta nieubłagana motywacja zdefiniowała także Minerwę i definiuje Montblanc. Chwała zaczyna się od nieustannego dążenia do przewagi nad sobą – pogoń, która nigdy się nie kończy. To jest sposób myślenia wszystkich wielkich sportowców. To jest duch wyścigów.

Każdy zegarek z kolekcji TimeWalker został skrupulatnie opracowany przez wykwalifikowanych zegarmistrzów Montblanc i poddany 500-godzinnym rygorystycznym testom jakości. Każdy zegarek oddaje ducha wyścigów na swój sposób, z silnym współczesnym wyrazem i precyzyjnym wykonaniem.

Najbardziej chwalebne zwycięstwa utrzymują się na najmniejszych marginesach

To duch wyścigów zmusił Minerwę do stworzenia stopera zdolnego zmierzyć 1/100 sekundy. Ten sam duch napędza Montblanc TimeWalker Chronograph 1000 – zegarek, który może mierzyć 1/1000 sekundy z niespotykaną wydajnością, trwałością i precyzją.

TimeWalker Chronograph 1000 Limited Edition to niesamowity, nowy czasomierz stworzony do definiowania osiągnięć. Honoruje nieustanne dążenie do bicia rekordów, które wydają się nie do złamania. Ten triumf innowacji ograniczony jest zaledwie do 18 sztuk.

TimeWalker Chronograph Automatic

Timewalker Chronograph Automatic ucieleśnia ducha wyścigów. Linie aerodynamiczne i odważny kontrast nawiązują do wyglądu instrumentów samochodowych ze złotego wieku sportów motorowych oraz ich osiągów. To czasomierz o charakterze sportowej klasyki. Koperta ze stali szlachetnej o średnicy 43 mm z satynowym wykończeniem inspirowana jest klasycznymi liniami karoserii samochodów wyścigowych i natychmiast przywołuje sportowego ducha rajdów motoryzacyjnych. Perforacje na skórzanym pasku nawiązują do sportowych rękawic wyścigowym. Dla zapewnienia doskonałej czytelności tarczy na indeksy oraz wskazówki nałożono fluorescencyjny materiał Super-LumiNova®. Obrotowy, ceramiczny bezel zegarka można traktować jako wskazanie drugiej strefy czasowej.

TimeWalker Automatic Chronograph UTC

Pogoń za chwałą nie może być ograniczona. The Chronograph Automatic UTC to sportowy zegarek o globalnych ambicjach, pewny siebie jak otwarta droga na torze wyścigowym. Uzupełnieniem chronografu jest potrójna komplikacja strefy czasowej, dająca doświadczyć emocji wyścigu przekraczającego granice. Montblanc TimeWalker Chronograph UTC to zegarek, który prócz stopera posiada funkcję GMT. Kaliber MB 25.03 odmierza wskazania wraz z charakterystyczną czerwoną wskazówką zakończoną grotem strzałki Minerwy – małej manufaktury z Villeret założonej w 1858 roku, a z którą Montblanc połączył się w 2007 roku. Wskazówka zakończona czerwonym grotem w kształcie trójkąta, wypełnionego luminową, wyświetla nam godzinę w innej strefie czasowej na 24-godzinnej, srebrno-białej skali ceramicznego pierścienia. Trzecią strefę czasową można łatwo wskazać, obracając odpowiednio bezel względem wskazówki 24-godzinnej jako punktem odniesienia. Satynowa obudowa o przekątnej 43 mm z czarnym wykończeniem DLC zapewnia wodoszczelność do 100 metrów, można ją nosić ze skórzanym lub gumowym paskiem.

ZEGARKI DOSTĘPNE SĄ W BUTIKACH MONTBLANC ORAZ NOBLE PLACE

Boutique Montblanc Warszawa
Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa
tel. +48 22 828 14 43
e-mail: butikmb@legic.pl
Godziny otwarcia:
Pon.-Pt.: 10:00 – 19:00
Sob.: 10:00 – 16:00

Boutique Montblanc Warszawa
Galeria Mokotów 1 piętro
Wołoska 12 02-675 Warszawa
tel. +48 22 161 39 77
e-mail: butikmb2@legic.pl
Godziny otwarcia:
Pon.-Sob.: 10:00 – 22:00
Nd.: 10:00 – 21:00

Boutique Montblanc Kraków
Galeria Kazimierz
ul. Podgórska 34 31-536 Kraków
tel. +48 12 433 01 60
e-mail: butik.krakow@legic.pl
Godziny otwarcia:
Pon.-Sob.: 10:00 – 21:00
Nd.: 10:00 – 20:00

Boutique Noble Place Warszawa
Galeria Mokotów 1 piętro
Wołoska 12 02-675 Warszawa
tel. +48 22 161 33 44
e-mail: nobleplace.galeria@legic.pl
Godziny otwarcia:
Pon.-Sob.: 10:00 – 22:00
Nd.: 10:00 – 21:00

Boutique Noble Place Gdynia
Centrum Handlowe Klif
Al. Zwycięstwa 256 81-525 Gdynia
Tel. +48 58 669 80 40
e-mail: nobleplace.gdynia@legic.pl
Godziny otwarcia:
Pon.-Sob.: 9:00 – 21:00
Nd.: 10:00 – 20:00