Montblanc // Luksusowe zegarki, pióra, biżuteria i wyroby skórzane

Szanowni Państwo, firma Legic jest oficjalnym dystrybutorem marki Montblanc w Polsce. Z nami unikną Państwo ryzyka zakupu nieoryginalnych produktów, które można znaleźć w nieautoryzowanych punktach.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem prosimy o kontakt z jednym z naszych butików (Warszawa i Kraków). Ich listę można znaleźć po prawej stronie witryny. Prowadzimy konsultację telefoniczną i w razie potrzeby wysyłamy produkt przesyłką kurierską.

Kolekcje 2015, kliknij aby sprawdzić szczegóły:

Kolekcje 2014, kliknij aby sprawdzić szczegóły:

Kolekcje 2013, kliknij aby sprawdzić szczegóły:

Logo Montblanc

Firma Montblanc powstała w roku 1906 w Hamburgu. Od 100 lat za nazwą Montblanc kryje się sztuka pisania oraz ośnieżony szczyt Mont Blanc, symbolizujący status wysokiej jakości marki z wyróżniającą się białą gwiazdką.

Klasyczne pióro Montblanc Meisterstück, wyprodukowane w 1924 roku, stało się obiektem kultu. Nie tylko z powodu klasycznego, ponadczasowego wzornictwa, lecz także z powodu niezapomnianych wartości, które są tak charakterystyczne dla całej kolekcji Montblanc. Te wartości nabierają coraz większego znaczenia w naszym współczesnym, ciągle przyśpieszającym stylu życia; te wartości to tradycja, mistrzostwo wykonania i zrozumienie dla tak istotnych rzeczy jak myśli, uczucia, piękno i kultura. Każdy produkt Montblanc stworzony przez te lata nosi w sobie świadectwo tych wartości.

Firma Montblanc jest znana od pokoleń jako producent wysokiej jakości przyborów do pisania, a ostatnio także jako producent artykułów skórzanych i zegarków. A ostatnich latach asortyment produktów powiększył się i w swojej ofercie firma posiada także wysokiej jakości akcesoria piśmiennicze, zegarki jubilerskie, luksusowe artykuły skórzane i paski, biżuterię, okulary i perfumy. A ten sposób firma Montblanc stała się dostawcą ekskluzywnych produktów, które odzwierciedlają wysokie zapotrzebowanie rynku na produkty wysokiej jakości, nowoczesne wzornictwo, tradycję i mistrzostwo wykonania.

Montblanc ma swoje głębokie korzenie w kulturze pisania i z tego właśnie powodu tak bardzo angażuje się we wspieranie kultury. Poprzez swoją rozmaitą międzynarodową działalność, firma wnosi aktywny wkład do współczesnego życia kultury.

W chwili obecnej istnieje około 9000 autoryzowanych punktów sprzedaży detalicznej w ponad 70 krajach świata oraz ponad 360 butików firmowych Montblanc.

Montblanc Edycja Pisarze: Lew Tołstoj

Hołd autorowi rosyjskiego realizmu i czołowej postaci świata literatury. Wydawane od 1992 roku w ściśle limitowanej edycji, Montblanc Edycje Pisarskie są hołdem dla największych ikon w historii literatury. Lew Tołstoj, rosyjski mistrz realistycznej powieści i autor dzieł epickich takich jak „Wojna i pokój” czy „Anna Karenina”, to najnowsza z postaci literatury światowej, uhonorowana limitowaną edycją inspirowaną jego życiem i dziedzictwem kulturowym.

Leo Tolstoy LE

Montblanc kolekcja piśmiennicza StarWalker Urban Speed

Instrument piśmienny zbudowany dla ceniących wysokie tempo miejskiego życia. Ostatnia odsłona legendarnej linii StarWalker, Montblanc StarWalker Urban Speed została zaprojektowana na „zaufanego kompana” w życiu na wysokich obrotach. Wytrzymały, wyrazisty z muskularnym korpusem, współczesny wygląd tego nowego instrumentu do pisania odzwierciedla właściwości linii StarWalker: nowoczesna stylistyka w połączeniu z zastosowaniem innowacyjnych materiałów. Star Walker Urban Speed ze swoimi odważnymi czerwonymi elementami projektu na czarnym tle podkreśla dynamicznego ducha dzisiejszego miejskiego stylu życia. Skuwka i korpus z żywicy szlachetnej są wzmocnione ultraczarnym PVD z elementami szczotkowanych powierzchni, dodając odczucie kolejnej warstwy tekstury, która wnosi do całości męski urok kolekcji. StarWalker Urban Speed jest dostępny w wersji pióra wiecznego ze szczotkowaną, pokrytą rutenem, 14-to karatową stalówką, również jako Fineliner (Cienkopis), długopis oraz znany już z wcześniejszych odsłon ScreenWriter do obsługi urządzeń dotykowych. Jako element trwającej współpracy z Samsungiem, Montblanc wypuści e-Starwalker’a dla kolekcji Urban Speed będącego uzupełnieniem dla technologii w Samsungach Galaxy Note. Zaprojektowany by wzmocnić przyjemność z korzystania z urządzeń Samsung’a, a dodatkowo e-Starwalker będzie posiadał możliwość wymiany na wkład atramentowy.

Pióra Montbalnc StarWalker Urban Speed-2 Pióra Montbalnc StarWalker Urban Speed-1

Nowa ambasadorka marki Charlotte Casiraghi

Mistrzyni jeździectwa, pisarka oraz producent filmowy stała się nową twarzą luksusowej marki. Podczas najsłynniejszych na świecie targów związanych z zegarmistrzostwem Salon International de la Haute Horlogerie, nazywanych skrótowo SIHH, Montblanc przedstawił Charlotte Casiraghi jako swoją globalną ambasadorkę. Mistrzyni jeździectwa konnego, filantropka, pisarka i producentka pojawi się w przygotowanej już kampanii reklamowej Montblanc dotyczącej luksusowych instrumentów piśmiennych, biżuterii i zegarków. Charlotte Casiraghi uosabia piękno i dystyngowane poczucie stylu. Walory, które zostaną podkreślone w nadchodzącej kampanii Montblanc Kolekcji Bohème to – elegancja i ponadczasowość zegarków, biżuterii i przyborów do pisania przeznaczonych dla pewnych siebie, niezależnych i stylowych współczesnych Kobiet Bohème.

SOIREE SIHH 2015 Montblanc Charlotte Casiraghi (4)

Montblanc Edycja Patroni Sztuki – Luciano Pavarotti

W hołdzie legendarnemu tenorowi i patronowi sztuki. Przez około półwiecze, włoski tenor Luciano Pavarotti (1935-2007) ujarzmiał publiczność całego świata swoimi wyjątkowymi wystąpieniami oraz głosem, który uczynił go gwiazdą numer jeden w operowym świecie. Poza jego muzyczną wirtuozerią na scenie, również celebrował swoje unikalne ekstrawagancje teraz zawierane w stylistyce Limitowanej Edycji Montblanc Patron Sztuki Luciano Pavarotti, piśmiennemu hołdowi operowej ikony. Podczas jego legendarnych występów arii „Nessun dorma” w operze Puccini’ego, „Turandot” sprawił, że opera stała się dostępna dla szerszej publiczności, a Pavarotti udowodnił, że był oddany humanitarności, łącząc najlepszych na świecie muzyków różnych gatunków w grupę koncertową ”Pavarotti i Przyjaciele”, zbierając tym samym miliony dolarów na zawodowe i edukacyjne projekty.Z dala od blasku jupiterów światowych scen, Pavarotti również uzewnętrzniał cechy prawdziwego mecenasa sztuki, ofiarując wiele swoje czasu na pielęgnowanie młodych i obiecujących śpiewaków udzielając bezpłatnych lekcji śpiewu. Każdy szczegół Montblanc Edycji Limitowanej Patroni Sztuki – Luciano Pavarotti został stworzony przez rzemieślników Montblanc z najwyższej jakości komponentów przy użyciu najwyższej precyzji, czcząc tym samym tego wielkiego performera o barwnej osobowości i nieustającym zaangażowaniu na rzecz kultury i sztuki.

Montblanc pióro Edycja Patroni Sztuki – Luciano Pavarotti-2Montblanc pióro Edycja Patroni Sztuki – Luciano Pavarotti-1Montblanc pióro Edycja Patroni Sztuki – Luciano Pavarotti-3

Montblanc TimeWalker Urban Speed e-Strap

W styczniu 2015r. Montblanc stał się pierwszą luksusową marką łączącą noszenie nowych technologii z tradycyjnym, szwajcarskim zegarmistrzostwem. E-strap to wymienny pasek, z wbudowanym urządzeniem technologii, która oferuje inteligentne powiadomienia, piloty do programów i funkcję Find-Me. Łączy się poprzez Low Energy Bluetooth z wybranymi smart fonami z Android i iOS. Po raz pierwszy w historii, właściciel może nosić mechaniczny zegarek z bardzo użytecznymi cyfrowymi funkcjami.

Montblanc TimeWalker Urban Speed e-Strap-3

Montblanc Wielkie Osobowości: John F. Kennedy edycja limitowana

Z każdą edycją Wielkich Osobowości, Montblanc upamiętnia osoby, które otwierały nowe horyzonty w dziedzinie kultury, polityki, nauki i sztuki. John F. Kennedy, jeden z najbardziej znanych prezydentów w historii USA, świat inspirował się jego dynamizmem, optymizmem i ambicją. Numer limitacji 1917 w Edycji Limitowanej John F. Kennedy odnosi się do jego roku urodzenia, a elementy składowe zainspirowane są jego życiem prywatnym. Czerwony, biały i niebieski jako kolorystyka odzwierciedla tradycyjne kolory żeglarstwa. Wzór liny pod lakier na skuwce i korpusie podkreślają zamiłowanie do żeglarstwa, którym rozpoczął zajmować się już jako chłopiec. Ponadto, rodowana stalówka ze złota próby 750 (18ct) posiada grawer koła ratunkowego na jego pierwszej łodzi Victura, podarowana mu w prezencie od rodziców gdy miał zaledwie 15 lat. Trzy pierścienie stanowią jego trzech braci, podczas gdy 10 znaków na górnym stożku skuwki odnosi się do 10 członków rodziny Kennedy, a mianowicie rodziców Johna F. Kennedy’ego. Joseph Kennedy i Rose Kennedy oraz ich ośmiorga dzieci: Joseph Jr., Rosemary, Kathleen, Eunice, Patricia, Robert Francis, Jean-Ann and Edward (Ted).

Montblanc Wielkie Osobowości - John F. Kennedy edycja limitowana-4

„Power of Words” w Nowym Jorku

Tyler Stachan, Nia Ashley, Caroline Rupert, Kweku Mandela, Nabil Elderkin, Jane Rosenthal, Mia Nair, Frisly Soberanis_s

5 grudnia 2014 roku w Nowym Jorku odbyła się impreza projektu Montblanc – „Power of Words” i NYC Film Premiere in Honor of Nelson Mandela. Przy współpracy z Tribeca Film Institute® (TFI) i Nelson Mandela Foundation Montblanc wspiera filmowych twórców, którzy szerzą idee Nelsona Mandeli poprzez film. Pięć zespołów filmowych interpretowało cytaty tego słynnego przywódcy zamieniając je w pięć krótkich filmów, stąd nazwa „Moc słów”. Idea „Power of Words” powstała w 2013 roku i będzie kontynuowana w przyszłym.

Starwalker Extreme ScreenWriter

Starwalker Extreme ScreenWriter

Kolekcje Montblanc: StarWalker Extreme Steel ScreenWriter oraz StarWalker Extreme ScreenWriter to przyrządy do pisania z końcówkami zakończona silikonowym dyskiem „piszącym” po wszystkich rodzajach ekranów dotykowych.

Montblanc and Samsung Unveil Galaxy Note

Pix Pen Starwalker Montblanc Samsung

Montblanc wkracza w nowy etap technologiczny. We spółpracy z Samusungiem przy Galaxy Note 4 powstały dwa nowe niezwykłe narzędzia do e-pisania: Pix Pen i Starwalker. Pix Pen i e-StarWalker dedykowany jest wszystkim urządzeniom z ekranami dotykowymi, a zwłaszcza urządzeniom z serii Samsung Galaxy Tab 4. e-StarWalker to połączenie funkcjonalności „zwykłego” cienkopisu z serii Starwalker z najnowszymi osiągnięciami technologii oraz stylem i jakością produktów Montblanc.

Zegarki Montblanc Meisterstück Heritage Gold

Montblanc Meisterstück Heritage Gold

W 1924 Montblanc zaprojkował pierwsze pióro z kolekcji Meisterstück, która jest do tej pory jest legendą. Zainspiorwane tą linią powstały zegarki Montblanc Meisterstück Heritage. Na Watches and Wonders 2014 w Hong Kongu do tej rodziny dołączają zegarki Meisterstück Heritage Date Automatic z czerwonego złota. Dwie proste wersje klasyczne i jedna bardziej ozdobna. Sercem zegarków jest Calibre MB 24.17.

Kolekcja Bohème

Pióra Boheme Montblanc

 

 

 

 

Podkreślenie kobiecego piękna, elegancji i stylu dla współczesnej kobiety. Kolekcja zegarków, biżuterii i instrumentów piśmiennych posiadających te same elementy projektu i motywy, stworzone dla współczesnej kobiety, która pragnie wyrazić swoją kobiecość w prawdziwym duchu Bohème. Stworzony przez Montblanc dla współczesnej „Pani Bohème” z własnym, charakterystycznym poczuciem stylu, kolekcja Bohème obejmuje wyrafinowane zegarki, przybory do pisania i biżuterię. Spojrzenie na różne elementy w tej kolekcji pozwala dostrzec starannie skomponowane i subtelnie dopasowane wszystkie detale wyrażając tym samym doskonałą elegancję w projektowaniu i lekkość współczesnych akcentów. Konstrukcja każdego szczegółu jest tak pewna siebie, charakterystyczna i kobieca, dokładnie takich samych wymagających kobiet projektanci i rzemieślnicy w Montblanc mieli na uwadze podczas tworzenia tej kolekcji.

Zegarek Montblanc TimeWalker Extreme Chronograph DLC

Montblanc TimeWalker Extreme Chronograph DLC

Kolekcja The TimeWalker obchodziła w tym roku 10-lecie, w związku z tym do rodziny dołącza nowa linia TimeWalker Ekstremalne Chronograph DLC („Diamond Like Carbon”). Niezniszczalna powierzchnia, obudowa ze stali nierdzewnej, zwiększona moc, do tego nowy, bardziej sportowy pasek, to główne cechy tego zegarka.

Zegarek Montblanc TimeWalker Chronograph 100

TimeWalker Chronograph 100

TimeWalker Chronograph 100 to przede wszystkim wyszukana technologia. „100″ oznacza, że zegarek jest w stanie odmierzać czas z dokładnością do setnych części sekundy. Obudowa wykonana jest z materiałów high-tech. Zegarek występuje w edycji limitowanej.

Montblanc Edycja Pisarska 2014: Daniel Defoe

Montblanc Writers Edition 2014 - Daniel Defoe

Montblanc Writers Edition 2014 dedykowane Danielowi Defoe, to hołd dla ojca angielskiej powieści. Wszystkie artykuły piśmiennicze z tej serii zostały zaprojektowane tak, aby przypominały twórczość pisarza. Chociażby kształt pióra przypomina drewnianą łopatkę, faktura i materiał drewno, na stalówce jest papuga, która była najdzielniejszym towarzyszem Robinsona Crusoe.

Montblanc Special Edition Princesse Grace de Monaco

Nowa kolekcja dedykowana Princesse Grace de Monaco Ivory Colour to piękno i elegancja, które są utożsamiane z księżną Monako. To co chrakterystyczne to kolor delikatnego różu i płatek przypominający róże na skuwce.

Montblanc Special Edition Princesse Grace de Monaco

Polskie obchody 90-lecia pióra Meisterstuck

9 czerwca 2014 roku w hotelu Bristol w Warszawie odbyła się uroczysta gala jubileuszowa 90-lecia słynnej kolekcji Meisterstuck Montblanc. Wieczór poprowadzili dziennikarka Beata Sadowska oraz aktor Paweł Królikowski. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia zgromadzeni licznie goście – przedstawiciele świata arystokracji, biznesu, kultury i mediów – wysłuchali jubileuszowego koncertu fortepianowego, podziwiali wystawę historycznych zdjęć wielkich osobistości świata, m.in. Papieża Jana Pawła II, Johna F. Kennedy’ego, królowej Elżbiety II wraz z piórami Montblanc, a także mogli pogłębić swoją znajomość kolekcji artykułów piśmiennych tej luksusowej marki korzystając ze specjalnie zaaranżowanego tzw. ink baru.

Ważnym punktem programu gali była licytacja dzieł sztuki wybitnych współczesnych polskich artystów, którzy zostali zaproszeni do współpracy przez Montblanc z okazji jubileuszu kolekcji Meisterstuck. Dzieła sztuki, inspirowane jubileuszową kolekcją przygotowali Franciszek Maśluszczak, Andrzej Pągowski, Artur Przebindowski, Grzegorz Śmigielski oraz Mieczysław Wasilewski. Całkowity dochód z aukcji w wysokości 15 500 złotych został przekazany na cele Fundacji Świętego Jana Jerozolimskiego, której misją jest tworzenie równych szans dla dzieci i młodzieży z nieuprzywilejowanych środowisk. Najwyżej wylicytowanym obiektem było pióro Meisterstuck z jubileuszowej kolekcji.

Wszystkie zdjęcia

Montblanc Patron of Art Edition: Henry E. Steinway

Montblanc Patron of Art Edition - Henry E. Steinway

Do rodziny piór z edycji Montblanc’s Patron of Art dołączają pióra poświęcone Henremu E. Steinway’owi. Urodzony w Niemczech Heinrich Engelhard Steinweg (1797 – 1871) zbudował swoje pierwsze fortepiany w kuchni zanim wyjechał do Stanów zjednoczonych. Pióra z kolekcji Patron of Art to połączenie najwyżej jakości, jak fortepiany autorstwa Steinwega i tradycyjnych technik produkcyjnych.

Montblanc męska galanteria skórzana – Meisterstück Tuscany


Montblanc Meisterstück Tuscany

Skórzana kolekcja Montblanc – Meisterstück Tuscany, to jak zawsze wysoka jakość, klasyczny ale modny design.

Unikatowe skóry bawole i dwa kolory (nero – czarny i terra – brązowy) są idealnym dodatkiem dla nowoczesnego mężczyzny – ale nie tylko! To także idealny prezent dla każdego, kto ceni sobie eleganckie produkty.

W kolekcji Meisterstück Tuscany można znaleźć teczki, etui na paszport, karty kredytowe, torby miejskie, różne modele portfeli.

Montblanc Linia piśmiennicza – Carbon StarWalker
Montblanc StarWalker Ultimate Carbon
To stylowe i nowoczesne połączenie. Carbon czyli włókno węglowe, to bardzo mocny i lekki materiał. Posiada wiele zastosowań w przemyśle lotniczym i samochodowym takim jak Formuła 1. Tym razem został wykorzystany do stworzenia niezwykłych piór Montblanc.
Pióra i długopisy są drobno tkane z tysięcy włókien, aby utworzyć subtelny, prosty wzór geometryczny. Na kopułce znajduje się charakterystyczny znak Montblanc.

Montblanc Edycja Pisarska 2013: Honoré de Balzac – Przybory piśmiennicze uhonorowaniem Ojca Literackiego Realizmu


montblanc-Honoré-de-Balzac-1Honoré de Balzac wywarł ogromny wpływ na kształt literatury francuskiej i został uznany za jednego z najwybitniejszych pisarzy wszechczasów. Pragnąc podkreślić jego wkład w historię XIX-wiecznej literatury światowej w sierpniu 2013 firma Montblanc wprowadza swoją nową Limitowaną Edycję.

Montblanc prezentuje nową kolekcję wyrafinowanych przyborów piśmienniczych: pióro wieczne, pióro kulkowe, długopis i ołówek, składając hołd powieściopisarzowi i dramaturgowi, twórcy ponad 100 dzieł zbiorczo nazwanych przez niego Comédie Humaine. Balzaca uważa się za ojca realizmu, podziwia za żywe kreacje społeczeństwa XIX wiecznego, z przekrojem ludzkich osobowości, przedmiotów i środowisk charakteryzujących tę epokę szybkich przemian.

Drobiazgowe podejście do detalu w artykułach piśmienniczych Montblanc jest odzwierciedleniem szczegółowych opisów w utworach Balzaca. Główną inspiracją dla projektu pióra była wyszukana elegancja i swoista estetyczna dekadencja europejskiego społeczeństwa epoki dandyzmu.

Wykonane z czarnej żywicy w połączeniu z szarym lakierem pióro zdobione jest w sposób przywodzący na myśl typowy krój spodni, preferowany przez wyrafinowanych Paryżan. Podczas gdy gabaryty pióra odzwierciedlają słuszną posturę Balzaka, klips z lakierowanym turkusowym ornamentem symbolizuje bogato zdobioną laseczkę, z którą chodził gentelman tamtej epoki.

Platynowe i pozłacane pierścienie, którymi otoczona jest skuwka pióra stanowią odniesienie do klas społecznych, będących niejednokrotnie tematem prac mistrza. Laserowo wygrawerowany podpis na platerowanej 750-karatowej stalówce robi wrażenie jakby sam autor złożył na niej swe inicjały.

W nowej Edycji pisarskiej 2013 Montblanc pragnie uhonorować geniusz i kunszt pisarski Honoré de Balzaca.
Wpływy jego prac odnaleźć można w dziełach wielu słynnych autorów lat późniejszych, takich jak Henry James i Charles Dickens czy Marcel Proust i Edgar Allen Poe.

Montblanc Edycja Pisarska 2013 Honoré de Balzac jest dostępna w butikach Montblanc na całym
świecie od września 2013

W celu uzyskania szerszych informacji ze specjalnie dedykowanych pisarzowi stron odwiedź
http://www.montblanc.com/balzac

Pobierz aplikację w swoim sklepie iTunes poprzez http://montbl.com/6ieS i odkryj inspirację Limitowanych Edycji Montblanc.

Montblanc Heritage Collection 1912

Limitowana Edycja Pisarska Montblanc 2012
Jonathan Swift


Jonathan Swift autor „Podróży Guliwera” opisując pełne fantazji przeżycia głównego bohatera pozyskał serca zarówno młodszych jak i starszych pokoleń na całym świecie.
Pióro wykonane z czarnej żywicy pokryte jest intarsją w kształcie lin, którymi Guliwer został schwytany na plaży w Krainie Liliputów.
Skuwka kształtem nawiązuje do kapelusza Guliwera i posiada oryginalną sygnaturę Jonathana Swifta.
Platynowany klips i okucia symbolizują schody, na które musiał wspiąć się burmistrz Krainy Liliputów przemawiając do Guliwera.
Stalówka wykonana z 18K złota.
W kolekcji również długopis i zestaw ( pióro, długopis, ołówek ).
Każdy produkt posiada swój numer indywidualny.
Dostępne w Butikach i sklepach autoryzowanych Montblanc od jesieni 2012.

Montblanc Collection Princesse Grace de Monaco 2012
Róża jak z bajki


Niewiele jest ikon piękna i elegancji, które mogłyby równać się z księżną Monako Grace. Po obiecującej karierze aktorki, która przyniosła jej m.in. Oscara, Grace Kelly wyszła za mąż za księcia Rainiera z rządzącej niewielkim państwem nad Morzem Śródziemnym dynastii Grimaldich. Porzuciła karierę aktorską i bez reszty poświęciła się dobroczynności i działaniom na rzecz dzieci na całym świecie.
Dlatego to jej poświęcona jest najnowsza, wyjątkowa kolekcja marki Montblanc. Kolekcja składa się czterech serii obejmujących zegarki, instrumenty piśmiennicze, biżuterię i drobne przedmioty codziennego użytku. Każdy z elementów kolekcji przywodzi na myśl detale z życia księżnej. Motywem przewodnim są płatki róż, ukochanego kwiatu Grace Kelly. Na piórach, zegarkach czy spinkach można jednak dopatrzeć się także kształtu dekoltu jej ulubionej sukni, romboidalnych rubinów z herbu rodu Grimaldich czy królewskiej purpury, przynależnej rodzinie panującej w Monako.
Pierwsza część serii miała swoją premierę w 2011 roku podczas wyjątkowego spotkania w Monako, z udziałem wielu gwiazd i m.in. Jego Książęcej Wysokości księcia Alberta. Druga część premiery odbędzie się podczas tegorocznego Salon International de la Haute Horlogerie w Genewie.